Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
İmalatımız
Mümessillikler
Kırık Buz Makinesi
Buzlu Su Sistemleri
Referanslarımız
Yedek Parça
Yazılı Basın
İletişim

English     

 

KSI KIRIK BUZ MAKİNESİ

 

KSI Kırık Buz Makinesi 24 saat boyunca sürekli buz üretimini mümkün kılmaktadır. 

1 ton ila 100 ton/gün kapasiteli buz üretimi yapılabilmektedir.

Çift cidarlı plakalardan oluşmuş ve tamamı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. 

Yağmurlama sistemine göre çalışmaktadır. Plakaların üzerinde bulunan bir havuzda toplanan su, homojen bir şekilde toplama havuzunun altındaki deliklerden aşağıya doğru dik durumdaki plakaların üzerine akar. Su, içersinden soğutucu gaz geçen plakaların üzerinden geçerken donarak buza dönüşür. Buzlar plaka üzerinden sıcak gaz defrost yöntemi ile düşürülür. 

Diğer buz makineleri -30C, -35C evaporasyon sıcaklığı ile çalışıp çift kademeli soğutma ihtiyacı duyarken, KSI Kırık Buz Makinesi plakalarının ısı iletkenlik katsayısının çok yüksek olması evaporasyon sıcaklıklarının -8C, -10C veya -12C olmasını sağlamaktadır. Bunun anlamı tek kademeli soğutma yani bir alçak basınç kompresör kazancı ve onun tüketeceği elektrik enerjisinin tasarrufudur. Elektrik enerjisinden tasarruf diğer tamburlu buz makinelerine nispetle %50 mertebesindedir.

Elde edilen buzun sıcaklığı suyun donma noktasının biraz altında olduğu için buz yumuşaktır ve kolayca erir. Ayrıca buzların yüzeyleri yumuşak olduğundan birbirlerine yapışma tehlikesi yoktur. Kenarları kesinlikle keskin değildir. Dolayısıyla ürün için bir tehlike arz etmemektedir. 

KSI kırık buz makineleri ile klasik tip tamburlu buz makinelerinin karşılaştırılmasına dair tabloyu aşağıda görebilirsiniz.